2013
02
Nis

ağmura Dua

Son bahar yağmurları döverken, yeri, deniz
Hızlı hızlı yürüyorum. Bir yere ulaşabilmek varmış gibi
Sırılsıklam
Bakmıyorum bile kaçışan insan kalabalıklarına, kaçmıyorum da
...

Devamını Oku

2013
01
Nis

kinci Adam yayınlarının hazırladığı "Edebiyat ve Aşk" dergisinin 1. sayısında yayınlanan yazımı sizlerle paylaşmıştım. Derginin çıkması beklenen ve içinde diğer bir çalışmamın yayınlanacak olduğu Nisan sayısı ise ortalarda yok. Dolayısıyla bu çalışmayı sizlere buradan sunmak isterim. Yazarlarıyla ilgili olduğunu düşünerek tercih ettiğim bu yayınevi maalesef başarıdan uzak, kar odaklı, ilgisiz bir çalışma sürdürüyor. Şimdilik sizlerle buradan paylaşımlarıma devam etmeyi umuyorum.

Sevgiyle Kalın.


Hayattan İbaret

Saat 5, Gece yarısından sonra.
Henüz Aralık
Kış 'ın vaad ettiği gibi soğuk hava
Titriyor bedenim.
Kahve ve sigara
Kendime vaad ettiğim kadarı ancak.
...

Devamını Oku

2013
01
Mar
Edebiyat ve Aşk Dergisi Köşe Yazısı

Mart 2013, "Edebiyat ve Aşk" Dergisi 1.Sayısıyla sizlerle. Bir kıyısınıda ben karaladım. Devam edeceğini umduğum bir seri. Sevgilerimle.

Hayal

Ruhunu eve kilitlerdi bir dakika olsun karışmak için insanlara. Duvarda asılı yaptığı maskeleri vardı, uygun gördüğüyle bakardı insanlara. Pek düşünmeden birini takıp evden ayrıldı. İnsanların arasındaydı yine işte. Çoktan planladığı adımlarını, anın koşullarına uydurup sokağın karşısına geçti. Her günkü ezberlenmiş selamlaşmalar, aslında merak edilmeyen, cevabı önemsenmeyen sorular. Öylesine verilen cevaplar. Gelip-geçen, geçip-giden, bazısı da bir süre duran insanlar...

Devamını Oku

2012
28
Haz
Mustafa Sezen Sürgün Kitabı

ürgün'ü okumayı heves etmiş, kitapevleri, internet yoluyla elde edememiş, ulaşamamış siz; lütfen iletişim adresinizi bana ulaştırın ki bende size elimde kaldığınca 1 kitap ulaştırabilirim.

Paylaşmaktan başka neyimiz varsa...

Sevgiyle kalın.

2012
28
Nis
Mustafa Sezen Sürgün Kitabı

ürgün D&R, İnkılap, Alkım Kitapevleri ve çeşitli kitapçılarda. Yayınevi ve kitapevleri arasındaki anlaşmazlıklardan dolayı kitabın dağıtımında problemler yaşanıyor. Raflardan dokunup, koklayıp satın alamadığınız takdirde internet üzerinden satın almanızı tavsiye ederim.

Idefix, İnkılap, Dünyakitap, D&R

Tercihen hapsedilmiş biri bir diğerine sormuş ; Neden? Diğeri; Sen tercih etmediğin halde, parmaklıkların öbür yanında üstelik zincirlere vurulmuşsun? Bir diğeri; sen tercih etmediğin bu dünyada bir kafes daha tercih ettin. Diğeri : Belki de böylece daha özgür...

Sürgün'ü oku

Yukarı